Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Turf 3 6 7 Dec 19 Springvale
9/209(cc) J Kalsi 63 B Janith 48 LK Dhanasekara Mudiyanselage 29  V Singh 3/28 M Dala 2/34 I Shariffie 2/35
def Lynbrook
147 I Wickramasinghe 34 JP Walia 33  B Janith 3/21 J Kalsi 3/36 SM Lindsay 2/14 S Rajapakse 2/42
Springvale Reserve 
Turf 3 Reserves 6 7 Dec 19 Lynbrook
6/218(cc) AM Singh 65 KD Singh 52 H Guraya 39  A Kairon 2/48
def Springvale
121 SM Lindsay 43  A Singh 3/17 SJ Veal 2/30
Marriott Waters Reserve Oval #1 (Turf) 
C Grade 6 7 Dec 19 Narre Warren Black
3/262(cc) MA Dennis 76 D Woods 75 ML Jensen-Schmidt 71*  BM Wheeler 3/76
def Lynbrook
113 A Pasricha 40* P Prakash 29  S Woodward 5/10
Sweeney Reserve Oval #3 (Synthetic) 
D Grade 6 7 Dec 19 Doveton
7/250(cc) M Ilott 89* I Akhtar 67  PN Curtis 3/41 PD Contarino 2/38
def Lynbrook
6/153(cc) H Karir 52* P Singh 40*  S Mohammed 3/25
Reid Oval 
A Grade 6 7 Dec 19 Lynbrook
79  G Singh 4/16 M Sandhu 3/13
def by Springvale
1/81 N Singh 40* G Singh 34*  
Marriott Waters Reserve Oval #2 (Synthetic) 
Under 15 - 1 5 30 Nov 19
7 Dec 19
Lynbrook
6/185(cc) P Singh 48* J Singh 39* R Rehal 31  T Fowkes 2/16
def by Berwick
8/188 T Fowkes 36* A French 31 J Narayan 30* A Reddy 25  S Sehgal 3/29 T Powar 3/33
Lynbrook Oval (Banjo Paterson Park) 
Under 15 - 3 5 30 Nov 19
7 Dec 19
Fountain Gate
9/121(cc) J Singh 25  E Cakebread 3/16 J Taylor 2/12 P Kumar 2/16
def by Lynbrook
5/184 J Taylor 72* P Kumar 33  O Mirranay 2/40
Max Pawsey Reserve West (Synthetic) 
Under 13 - 1 5 30 Nov 19
7 Dec 19
Lynbrook Blue
146 S Thomas 44*  C Simpson 2/8
def Narre Warren
105  G Kumar 4/15 P Singh 2/16
Lynbrook Primary School 
Under 13 - 1 5 30 Nov 19
7 Dec 19
Berwick Springs
9/253 D Jayakody 50 E Ramanayake 35 K Rode 34* GR Fernando 30*  
def Lynbrook Orange
129 V Chinnappa Raja 31*  D Mehrwade 2/10
Pargeter Reserve Weeding Right Oval (Synthetic) 
Under 13 - 3 5 30 Nov 19
7 Dec 19
Narre Warren
8/99 A Baig 32*  H Oberoi 3/1
def by Lynbrook
6/115  M Gharde 2/12
Hallam Valley Reserve 
Under 13 - 4 5 30 Nov 19
7 Dec 19
Lynbrook
4/190 S Parab 37* A Ariketty 30*  
def Berwick Springs
9/98  S Parab 2/1
Reid Oval 
Under 17 - 1 5 30 Nov 19
7 Dec 19
Lynbrook
7/200 PS Gaba 67* B Byrne 31 S Nambiar 27*  SM Lindsay 2/34
def by Berwick Springs
7/204(cc) B Paroissien 91* G Sekar 39 A Rana 27  B Jacob 3/36 R Chapalamadugu 2/25
Marriott Waters Reserve Oval #2 (Synthetic) 
Under 11 - 1 Fri 9 13 Dec 19 Endeavour Hills Gold
v Lynbrook Blue
Pargeter Reserve Evans Oval (Synthetic) 
Under 11 - 2 Fri 9 13 Dec 19 Berwick Springs Blue
v Lynbrook Orange
Berwick Springs Reserve Oval #1 (Synthetic) 
Under 11 - 4 Fri 9 13 Dec 19 Beaconsfield Gold
v Lynbrook Black
Holm Park Reserve Oval #2 
Under 11 - 4 Fri 9 13 Dec 19 Lynbrook White
v Narre South Lions
Lynbrook Oval (Banjo Paterson Park) 
Girls Junior Comp 6 10 Dec 19 Berwick White
def Lynbrook Orange
Edwin Flack Reserve 
Girls Junior Comp 6 10 Dec 19 Narre South Navy
5/171(cc) I de Vries 29*  
def Lynbrook Blue
8/67(cc)  D Thangadurai 2/7
Strathaird Reserve Oval #2 (Synthetic) 
T20 1 10 Dec 19 Lynbrook
8/154(cc) AM Singh 55 JP Walia 25  DD Opanayaka 3/16 BP Keppetipola Widanalage 3/36
def by North Dandenong
4/157 C McCartney 80* DD Opanayaka 54  V Singh 2/25
Marriott Waters Reserve Oval #1 (Turf) 
Under 17 - 3 5 30 Nov 19
7 Dec 19
Narre South
69  A Mison 4/6 j connor 2/22
and 6/102 M Lawler 39 OM Hughes 28*  
def by Lynbrook
8/150(dec) K Piccardi-Corn 30* A Mison 29  R Balcombe 2/9 N Chandradasa 2/22
Lawson Poole Reserve Oval #2